Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hotely a penziony vybavujeme již 33 let.

×

Hotelové čelo: Praktický i estetický prvek hotelových pokojů

Hotelové čelo: Praktický i estetický prvek hotelových pokojů

Publikováno 31.1.2022 11:58

Hotelové čelo – praktický i estetický prvek hotelových pokojů

Hotelová čela dodají každému pokoji na eleganci a útulnosti a zlepší užitné vlastnosti každého lůžka. To pochopili už naši předci a mnozí z vás si jistě vzpomenou na dřevěná čela, která zdobila manželské postele našich prarodičů nebo lůžka, jež můžete vidět na českých zámcích. Díky moderním technologiím a materiálům dnes ovšem máme nesrovnatelně větší možnosti a tak dokážeme čela vyrobit v mnoha variantách – od jednoduchých rovných tvarů přes lehce zaoblené až po výrazně polstrované kusy z vkládaných kazet.

Ve společnosti Unar s.r.o. vyrábíme čela ve standardních velikostech i na míru – uzpůsobená konkrétnímu prostoru a požadavkům zadavatele. Jestliže tedy budete o pořízení čel k Vašim postelím uvažovat, měli byste dopředu vědět nejen to, že vyjdeme vstříc Vašim požadavkům, ale také si uvědomit, jaké základní možnosti při volbě čel máte a co z nich vyplývá.

Jaké přináší výhody

Čelo postele hostovi umožní, aby se v posteli pohodlně opřel a nemusel se ohlížet na to, zda náhodou zády neotře zeď za lůžkem. Silněji polstrovaná čela v této situaci suplují i plochý polštář, ale v každém případě jde o nesrovnatelně příjemnější opření, než když máte přímo za zády zeď, která především v zimním období nepříjemně chladí. Navíc jsou tedy ušetřeny zdi pokojů a čelo (které je potaženo kvalitními látkami) je možné bez problémů čistit. Znovu zdůrazňujeme i estetické nároky, které čela bezpochyby naplňují lépe než „holé“ postele.

Jak čelo upevnit

Každému zákazníkovi nabízíme dvě varianty upevnění hotelového čela. První možností je spojení čela se samotným lůžkem. Výhodou této varianty je fakt, že se „neničí“ zeď a lůžko je v případě potřeby možné okamžitě přemístit na jakékoli jiné místo, případně i do úplně jiného pokoje, včetně čela.

Druhou variantou je pak zavěšení čela na zeď. V tomto případě upevnění jednoznačně odolá větším zatížením a navíc lze od sebe postele (za předpokladu, že čelo vytváří rámec pro dvě samostatná lůžka) libovolně odsunovat podle potřeby. Tady je pak potřeba zvážit, jakou má mít čelo šířku, aby mohlo například vytvářet estetické pozadí i přičleněným nočním stolkům.

Čelo jako elektrospotřebič

Čelo se může stát designovou součástí celého pokoje, zejména když se do něj zakomponují i lampičky a vypínače nebo zásuvky. Celá konstrukce tím získá na účelnosti, ale je potřeba si uvědomit, že takové čelo se stává elektrospotřebičem se všemi povinnostmi a náležitostmi, které každé zařízení napájené elektrickým proudem má. Naše čela pochopitelně absolvovala potřebné testy.

 

×